Тренінгове заняття «Виховуємо впевненість в собі»
Цілі: сприяти розумінню ролі впевненості в собі у житті людини; сприяти підвищенню впевненості в собі старшокласників; для учасників: випробування впевненої, невпевненої і агресивної поведінки як можливих реакцій в життєвих ситуаціях.
Форми проведення занять: робота в групах, групова дискусія, елементи рольового тренінгу.
Кількість учасників: 5-7 чоловік у групі.
Тривалість: 45 хв.
Хід заняття
На початку заняття учні діляться на групи по 5-7 чоловік та отримують для обговорення питання:
1. Причини, за якими необхідно бути впевненими в собі.
2. Чи завжди необхідно бути впевненим у собі?
3. Портрет впевненого в собі людини.
Після 5 хвилин обговорення групи висловлюють свою думку, доповнюють або заперечують одне одному.
Дані питання пропонуються потім в якості домашнього завдання (письмово).
Далі учасникам пропонується оцінити ступінь впевненості своєї поведінки (не особистості!) В конкретних ситуаціях. Кожному учню пропонується відреагувати на ту чи іншу ситуацію (можливо при кількості учасників не більше 11-12).
Приклади ситуацій:
- Ваш знайомий (а) запрошує вас до себе на вечірку. Але ви знаєте, що вам там буде не дуже-то цікаво. Ви говорите знайомому ...
- Ви дивитеся фільм в кінотеатрі. Позаду вас хтось голосно базікає. Ви обертаєтесь і говорите ...
- Ви ловите на собі погляд привабливого парубка (дівчата) і відчуваєте, що зацікавили його (її). Ви підходите і говорите ...
Всі реакції записуються на дошці. Далі викладач розповідає про особливості впевненого, невпевненого і агресивної поведінки, наводячи приклади.
Потім він пропонує учням віднести записані на дошці реакції до того чи іншого типу. Невпевнені або агресивні реакції можна запропонувати модифікувати в упевнені. Разом із учасниками підбиваються підсумки заняття. Тезово записуються риси впевненої людини, та як цього досягти.
|