Меню сайту
Структура спілки
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14
Статистика

Головна » 2015 » Липень » 3 » Функції лідера
18:50
Функції лідера

Кар'єра лідера залежить не тільки від загальних умов, але і від його особистих якостей. Його успіх можливий при здійсненні ряду функцій. Назвемо деякі з них.

Адміністративна функція. Найбільш очевидною для лідера є роль верховного координатора діяльності групи. Незалежно від того, чи сам він розробляє основні напрями ділової політики або вони наказують йому зверху, в коло його відповідальності незмінно входить функція спостереження за виконанням. Причому сутність адміністративної функції полягає не в самостійному виконанні роботи, а в приписі її іншим членам групи.

Конструктивна функція - вираження інтересів суспільства в конкретній програмі. Вона повинна бути орієнтована на задоволення інтересів всіх або діяльного більшості суспільства, домагань можливо більшого числа людей і груп, але за умови, що вони не будуть порушувати інтереси інших верств суспільства. Ця ідеальна установка на практиці рідко може бути здійснена, особливо повністю, без винятків. Але сама по собі вона - умова лідерства та його успіху. Чимало реформ і революцій закінчилося невдачею через відсутність своєчасних, ясних і продуманих, зрозумілих суспільству і доступних для виконання політичних програм.

Коли в далекому 1517 році Мартін Лютер прибив на порталі церкви у Віттенберзі свої знамениті 95 тез про зловживання католицької ієрархії і церковної влади, він точно відобразив у них настрій зневіреного від злиднів і переслідувань народу. Лютер виявився справжнім лідером. Ідея релігійної та політичної реформи опанувала умами і сколихнула Німеччину, а за нею й інші країни. Лідер пропонує суспільству свою програму по суті виробляє її спільно з суспільством і кращими виразниками його інтересів.

Організаційна функція включає створення кадрів і системи управління, згуртування прихильників, планування політичних процесів і дій, практичних аспектів політичної роботи. Лідер формує апарат, розподіляє у ньому обов'язки, створює умови для виховання, висування та призначення керівників, контролює і регулює відносини між ними, орієнтує їх на компроміс чи рішуче зміна політики і заміну керівництва та ін.

Координаційна функція - узгодження дій інститутів влади, установ, напрямів їх діяльності. Лідер повинен приводити їх рішення та політичний вибір у відповідність з громадською думкою, з прийнятої в суспільстві системою цінностей.

Інтегративна функція - згуртування однодумців, оточення, суспільства навколо програми лідера.

Виховання лідера і його самовиховання припускають тренування вміння вести за собою людей, встановлювати відносини з ними і на цій основі організовувати політичне управління. Лідера відрізняють не честолюбство, бажання чи вміння виділитися і реальне перевагу, а справжнє природне право сильної, вольової і одночасно інтелектуальної особистості вести за собою людей.

Він повинен вміти, як говорив У. Черчілль, отримувати користь із самих невигідних ситуацій. Особливе мистецтво лідера - перетворювати в союзників прихованих і навіть явних супротивників.

Лідер не може і не повинен боятися ризикувати, чекати гарантованого успіху чи, навпаки, покладатися на випадкову перемогу. Оскільки життя - ланцюг несподіванок, йому належить долати непередбачені ускладнення, маневрувати, бути готовим до тимчасових невдач, але постійно бути націленим на рух вперед. Наш час і наша країна гостро потребують нове покоління лідерів - зі стратегічним мисленням, неординарним баченням ситуації, впевненістю в успіху. Такі лідери потрібні як у всіх сферах громадськості. Лідери-новатори покликані ефективно вирішувати і нові проблеми, і старі, але іншими методами.

Переглядів: 689 | Додав: Dessan | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
МОН України
Педагогічна преса
Форма входу
Наша спільнота
Календар
«  Липень 2015  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031